Již více než 25 let se věnujeme práci, která nás baví a naplňuje! 

 

Jsme malé zahradnictví, ve kterém se zaměřujeme na pěstování zeleninových a květinových přísad a také bylin, které zpracováváme na vlastní čajové směsi a sirupy. V menší míře pěstujeme i ovoce a zeleninu pro samotnou sklizeň, případně na sušení. Vše s láskou a péčí pěstujeme v novém středisku v Brně Přízřenicích, které momentálně rozšiřujeme.

Velkou část naší produkce prodáváme vlastními silami, především na vyhlášené brněnském Zelném trhu, farmářských trzích v Brně a okolí nebo v naší sezónní prodejně na ulici Sokolova v brněnské části Horní Heršpice.

Naší filozofií je osobní přístup k zákazníkům. Snažíme se vyjít vstříc především požadavkům na vysokou kvalitu, kterou zaručujeme odborným dohledem a mnohaletými zkušenostmi v oboru. 

Podívejte se na aktuální nabídku v našem eshopu.

 

 

Historie našeho zahradnictví

Naše zahradnictví najdete na trhu již 15 let. Začínali jsme v roce 1991 v Brně.  V plánu bylo rozšíření naší činnosti o pěstování bylinek.

Bohužel o rok později zničil naše brněnské zahradnictví rozsáhlý požár. Byli jsme nuceni přestěhovat veškeré prostory do Trboušan, kde jsme vybudovali nové foliovníky pro pěstování sazenic květin, zeleniny a bylinek.

Základem naší činnosti se stalo pěstování bylinek, začali jsme je sami sušit, zpracovávat na čaje a sirupy. Zájem o naše výrobky stoupl a tak jsme si v roce 2015 pořídili vlastní sušárnu bylinek.

Nově jsme doplnili sortiment o sušené ovoce a zeleninu, o které naši zákazníci projevili zájem (jablka, hrušky, červená řepa a dýně).

V roce 2022 se nám podařilo vybudovat nové středisko se čtyřmi foliovníky, kde díky této změně jsme blíže k Vám, našim zákazníkům.

Zahradnictví v Trboušanech se kompletně zrušilo a veškerou sílu a pozornost věnujeme rozvoji budování nového střediska v Brně Přízřenicích

Naše výrobky si nyní můžete koupit na brněnském Zelném trhu, na pravidelných potravinových marketech FoodPark v brněnské Malé Americe a na farmářských trzích v Brně a okolí. Od roku 2012 funguje v brněnské části Horní Heršpice na ulici Sokolova sezónní prodejna, která si již našla dostatek věrných zákazníků.

Již několik jsme členy občanského sdružení Pelero (Český svaz pěstitelů a zpracovatelů léčivých rostlin) a úzce spolupracujeme s Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity.

V rámci odborných akcích pak vystavujeme např. na výstavě Flora Olomouc, kde jsme za naše snažení v oblasti pěstování a zpracování léčivých bylin získali několik ocenění.  

Pokud se přes nabitý program najde čas, věnujeme se realizacím zahrad na přání zákazníka.

Momentálně je našim hlavním cílem úspěšně dokončit stěhování části zahradnictví do Brna a dále se věnovat pěstování a zpracování bylin, míchat nové čajové směsi a ve spolupráci s PELEREM propagovat přirozenou sílu bylin. Pro vzdálenější zákazníky jsme letos zprovoznili nové facebookové a webové stránky včetně eshopu.